مقالات مقالات دانش و فناوری

چگونه هنگام وصل کردن گوشی مانع از باز شدن خودکار iTunes شوید

نوشته شده توسط تیم تحریریه

خوش‌بختانه راهی وجود دارد که از طریق آن بتوان جلوی باز شدن خودکار آی‌تیونز به‌هنگام وصل شدن آیفون به کامپیوتر و یا لپ‌تاپ را گرفت

برخی سعی دارند تا جای ممکن از آی‌تیونز استفاده نکنند. آن‌ها آیفون خود را به‌صورت بی‌سیم به‌روز نگاه می‌دارند و اطلاعات را نیز از همین طریق مبادله می‌کنند، تا مجبور نباشند از نرم‌افزار آی‌تیونز و یا سایر برنامه‌های اپل استفاده کنند. این افراد گوشی‌های خود را با پریزهای برق کنار تخت خوابشان شارژ می‌کنند، اما گاهی هم شاید بخواهند که حین استفاده از رایانه‌ شخصی، گوشی خود را هم شارژ کنند.

خوش‌بختانه راهی وجود دارد که از طریق آن بتوان جلوی باز شدن خودکار آی‌تیونز به‌هنگام وصل شدن آیفون به کامپیوتر و یا لپ‌تاپ را گرفت. در ادامه‌ی این مقاله به آموزش این‌ کار خواهیم پرداخت و علاوه‌‌بر آن، جلوگیری از باز شدن خودکار برنامه‌ی تصاویر در سیستم‌ عامل مکینتاش (به‌هنگام اتصال گوشی به مَک‌بوک) را هم به شما آموزش خواهیم داد.

 سیستم‌‌عامل مکینتاش

برای اینکه جلوی باز شدن خودکار آی‌تیونز در هنگام وصل شدن گوشی را بگیرید، برنامه آی‌تیونز را باز کنید و از طریق دکمه‌های Command-comma  و یا از طریق منو وارد بخش iTunes > Preferences شوید. سپس روی برگه Devices  کلیک کرده و سپس گزینه‌ی Prevent iPods, iPhones, and iPads from syncing automatically را تیک کنید.

اگر هنگام وصل کردن گوشی به دستگاه خود برنامه‌ی Photos نیز به صورت خودکار باز می‌شود، می‌توانید جلوی آن را هم به‌راحتی بگیرید. آیفون خود را به دستگاه متصل کنید، بعد از اینکه برنامه‌ی Photos باز شد، از بخش View > Show Sidebar سایدبار را قابل مشاهده کنید. حال، از بخش Import آیفون‌ خود را انتخاب کنید و سپس تیک گزینه‌ی Open Photos for this device را بردارید.

سیستم‌عامل ویندوز

وقتی نرم‌افزار ‌آی‌تیونز را نصب می‌کنید، نرم‌افزار کوچک دیگری به‌نام iTunesHelper همراه با آن نصب می‌شود. این نرم‌افزار جانبی فعالیت‌هایی که در پس‌زمینه انجام می‌شوند را بررسی می‌کند و هنگامی که دستگاه iOS جدیدی را شناسایی می‌کند، به نرم‌افزار iTunes فرمان اجرا می‌دهد. بنابراین، اگر برنامه‌ی iTunesHelper را غیرفعال کنید، پس آی‌تیونز هم تا زمانی که خودتان آن را اجرا نکنید خاموش می‌ماند و به‌صورت خودکار اجرا نخواهد شد.

برای غیرفعال کردن iTunesHelper، وارد Task Manager  شوید و سپس روی برگه‌ی Startup  کلیک کنید، در لیست پیش رو iTunesHelper را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کرده و روی گزینه Disable کلیک کنید. بعد از اینکه کامپیوتر خود را راه‌اندازی‌مجدد کردید (restart)، آی‌تیونز به‌هنگام اتصال آیفون دیگر به‌صورت خودکار باز نخواهد شد.

 

درباره نویسنده

تیم تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید