اخبار اخبار بازی

نگاره و جورچین | معرفی بازی «نگارچین»

mm
نوشته شده توسط احمدرضا آوار

اصولا این سبک از بازی‌ها چه در مارکت‌های داخلی و چه خارجی به وفور پیدا می‌شود. اکثرشان هم هیچ فرقی با یک‌دیگر ندارند و تجربه یکی از آن‌ها کافی است؛ اما هر از چند گاهی یک بازی خاص پیدا می‌شود که عملا از مکانیک‌های بسیار خوبی برخوردار است و یک بازی قدیمی را وارد دنیایی دیجیتالی می‌کند؛ «نگارچین» هم از این دست بازی‌هاست. هدف اول آخر بازی حل کردن جورچین و کنار هم قرار دادن قطعات است؛ اما این دقیقا نقطه‌ای‌ست که بازی جذاب می‌شود.

برعکس خیلی از بازی‌های جورچین محور، شما از همان ابتدا توانایی انتخاب از میان تعداد خیلی زیادی پازل را دارید که از تنوع خاصی هم برخوردارند. بعد از انتخاب از میان این پازل‌ها وارد محیط بازی می‌شوید که باز هم به خودی خود از نظمی خاص برخوردار است که نمونه‌اش در کمتر بازی‌ای یافت می‌شود. بازی به شما اجازه می‌دهد پازل خود را به تکه‌های مختلف تقسیم کنید و همین می‌شود درجه سختی بازی. به این ترتیب بازی با ۳۵ قطعه شروع می‌شود و حتی پازل‌های ۲۸۰ قطعه‌ای هم دارد که برای یک بازی موبایل واقعا فوق‌العاده است.

هر پازل دارای یک بخش انتخاب قطعه‌هاست که به صورت ستونی طراحی شده است و برای پازل‌های کوچک تر مشکلی به وجود نمی آورد؛ اما پروسه تشکیل پازل‌های بزرگ‌تر را کمی سخت و طولانی می‌کند. پنل اصلی این بخش شامل امکانات ویژه‌ای است که می‌تواند مسیر قرار گرفتن پازل‌ها را به شما نشان دهد تا احساس شلوغی دید به شما دست ندهد. در ضمن اگر بخواهید مشکل ابتدای این پاراگراف را کمی رفع کنید می‌توانید گزینه فقط قطعات دوره را انتخاب کنید تا ابتدا دور پازل خود را بسازید. با این حال تعداد قطعات و نبودن بخش دلخواه می‌تواند کمی شلوغی دید به وجود بیاورد که بعضی مواقع باعث دلخوری مخاطب می‌شود. در انتهای حل هر پازل هم رکورد شما ثبت می‌شود و مقداری پول دریافت می‌کنید که با آن می‌توانید در فروشگاه داخل بازی خرید کنید.

این فروشگاه تشکیل می‌شود از مجموعه بسیار زیادی طرح و نقش که از جذابیت ظاهری خاصی برخوردارند و حل کردن‌‌شان جذاب است. در میان این طرح‌ها بخش تصاویر رایگان هم وجود دارد که هر از چند گاهی قرار است آپدیت شود و تصاویر بیشتری به مخاطبان بدهد. اگر هم دوست نداشتید بازی کنید تا عکس‌های بیشتری به دست بیاورید هم می‌توانید یکی از پک‌های سکه را خریداری کنید که قیمت معقولی هم دارند و گران به حساب نمی‌آیند.

بازی نگارچین از آن دست بازی‌هایی‌ست که با کنترل روان، موسیقی دل‌پذیر و مکانیک‌های حساب‌شده سبک بازی‌های جورچینی روی موبایل را دوباره لذت‌بخش کرده است. بازی کردن آن قطعا جذاب است و می‌توان آن را به هر کسی پیشنهاد کرد. لذت ببرید.

 

 

درباره نویسنده

mm

احمدرضا آوار

زندگی کوتاه تر از آنست که بخواهی نگران چیزی باشی

دیدگاهتان را بنویسید