اخبار دانش و فناوری

تغییر چهره | معرفی اپلیکیشن FaceApp

mm
نوشته شده توسط احمدرضا آوار

برنامه FaceApp که تغییر چهره از کارکردهای اصلی آن است، به اندازه‌ای در فضای مجازی باب شده که تقریبا نیمی از پست‌های اینستاگرام را تشکیل می‌دهد.

وقتی یک چیزی در اصطلاح ترند می‌شود تعداد خیلی زیادی به آن روی می‌آورند. در مورد یک برنامه و یا یک بازی خاص این پروسه تشکیل می‌شود از تعداد خیلی زیادی کاربر که در یک بازه زمانی از آن استفاده کرده و بعد از مدتی هم آن را کنار می‌گذارند. یکی از همین برنامه‌ها که مدتی است به این حالت رسیده برنامه Face App است. این برنامه که تغییر چهره از کارکردهای اصلی آن است، به اندازه‌ای در فضای مجازی باب شده که تقریبا نیمی از پست‌های اینستاگرام را تشکیل می‌دهد. البته قرار هم نیست مثل خیلی‌ها استفاده از آن را نهی کنیم و قرار است ببینیم این برنامه به چه دردی می‌خورد.

برنامه Face App از یک هوش مصنوعی قدرت‌مند استفاده می‌کند تا عکس‌های شما را به حالت‌های مختلفی تبدیل کند. مثلا اگر همیشه دوست داشتید بدانید در سنین پیری چه شکلی خواهید شد، الآن فرصت مناسبی است. استفاده از این برنامه هم آسان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید و فقط کافی است تا یک عکس را از گالری خود انتخاب کرده و منتظر پردازش آن بمانید. اگر هم عکس خاصی مد نظرتان نبود می‌توانید با دوربین موبایل خود یک عکس گرفته و مستقیما آن را تغییر دهید. البته برای استفاده برنامه و قابلیت‌هایش حتما باید آنلاین بوده و به یک اتصال اینترنت پایدار مجهز باشید. بعد از پردازش و اعمال تغییرات هم برنامه یک سری افکت خاص به شما نشان خواهد داد و می‌توانید حالت‌های مختلف چهره خود را ببینید.

یکی از امکانات بسیار خوب برنامه توانایی قرار دادن چهار حالت مختلف از عکس‌های شما در یک قاب است. به این ترتیب پس از چینش عکس‌ها به دلخواه خود، می‌توانید آن را در شبکه‌های مجازی منتشر کنید و با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید. از افکت‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد تغییر چهره مردانه به زنانه و برعکس است که بیش‌ترین میزان استفاده را تشکیل می‌دهد. پیر و یا جوان‌تر کردن هم انتخاب دوم کاربران است. با این حال برنامه Face App با تمام خوبی‌هایش از مشکلاتی هم رنج می‌برد. یکی از این مشکلات شبیه بودن افکت‌هایی‌ست که بین عکس‌های مختلف شیوع پیدا کرده است. این مشکل پس از بررسی تعداد زیادی از عکس‌های مختلف نمایان می‌شود و انگار برنامه از قالب‌های پیش‌فرض برای چندین حالت مشابه از عکس‌ها استفاده می‌کند. همچنین نیاز به اتصال دائمی اینترنت هم از دلایل دیگری است که می‌تواند استفاده از برنامه را سخت کند.

برنامه Face App جزو برنامه‌هایی است که هم اکنون ترند شده و تا چند هفته آینده هم در این حالت خواهد بود؛ پس عملا بیش‌ترین میزان پشتیبانی را خواهد داشت. استفاده از آن جذاب است و می‌تواند اوقات خوشی برای‌تان فراهم کند. فقط حواس‌تان باشد که دوستان‌تان را با تعداد خیلی زیادی عکس از خودتان اذیت نکنید، چون داد و بیداد مردم بالا گرفته است!

 

درباره نویسنده

mm

احمدرضا آوار

زندگی کوتاه تر از آنست که بخواهی نگران چیزی باشی

دیدگاهتان را بنویسید