اپ و بازی موبایل بررسی

نقد و بررسی بازی موبایلی Lords Mobile

نوشته شده توسط milad

در این مطلب قصد نقد و بررسی بازی موبایلی شناخته شده‌ی Lords Mobile را داریم. برای خواندن نقد، در ادامه با پازمگ همراه باشید.

نمی‌توان محبوبیت فوق‌العاده بالای آثار استراتژی را روی گوشی‌های موبایل هوشمند انکار کرد. به همین دلیل نیز استودیوی IGG در سال ۲۰۱۶ میلادی دست به انتشار عنوان موبایلی Lords Mobile زد. اثری که البته در ژانر MMORTS (استراتژی هم‌زمان کلان) قرار داشت و به صورت F2P یا رایگان با خرید درون برنامه‌ای، برای سیستم عامل‌های iOS و اندروید عرضه شد. می‌توان Lords Mobile را یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های گوشی‌های هوشمند دانست، طبق برآوردها به نظر می‌رسد که چیزی در حدود ۶۵ میلیون نفر در سراسر دنیا تا به حال این بازی را تجربه کرده‌اند! تنها روی «گوگل پلی» بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون نفر بازی را دانلود کرده‌اند که آمار شگفت‌انگیزی‌ست.

اما اگر از بحث موفقیت‌های بازی بگذریم، باید گیم‌پلی آن را مورد بررسی قرار دهیم. به طور کلی، Lords Mobile را می‌توان ترکیب یک اثر نقش‌آفرینی فضای باز و یک استراتژی هم‌زمان با مکانیک‌های ساخت و ساز توصیف کرد. گیم‌پلی بازی مدهای مختلفی را شامل می‌شود که شاید بتوان مهم‌ترین آن‌ها را رقابت بازیکن در برابر بازیکن نام برد. به طور کلی در این مد هدف آن است که پایگاه خود را بسازید و ارتش را توسعه و ارتقا دهید و در بهترین زمان، به پایگاه دشمن حمله کرده و او را شکست دهید. در ورود به بازی آموزش‌های ساده و سریعی به شما ارائه می‌شود که می‌توان به سادگی تمام امکانات و مکانیک‌های بازی را آموخت. در نگاه اول Lords Mobile کمی پیچیده و شبیه به آثار حرفه‌ای ژانر روی رایانه‌های شخصی به نظر می‌رسد، اما با کمی پیشرفت خیلی زود سیستم‌های بازی را خواهید آموخت.

در حالت بازیکن در برابر بازیکن، معمولا تنها می‌شود از طریق پادشاهی خود، به دشمن مشخص حمله کرد اما در حالت Kingdom War قابلیت حمله به تمام بازیکنان جهان و هیولاها فراهم است. با انجام این کار و شکست دشمنان، منابع اولیه بیشتری به دست خواهید آورد.

همچنین Lords Mobile شامل ۴۰ کارکتر می‌شود که آن‌ها با نام «قهرمان» شناخته شده‌اند. در دسته‌بندی مشخص، آن‌ها به چند بخش قدرتمند، هوشنمد و چابک تقسیم می‌شوند و هرکدام قدرت‌ها، توانایی‌های، پیش‌زمینه‌ی داستانی و طراحی خاص خود را دارند. مکانیزم استراتژی بازی شامل ارتقا دادن این کارکترها نیز می‌شود. بیشتر قهمرنان از طریق خرید باندل‌های درون برنامه‌ای در دسترس هستند و برخی را نیز می‌توان با تکمیل کردن کاری خاص به صورت رایگان به دست آورد.

از نظر گرافیکی با توجه به عرضه‌ی بازی در سال گذشته، Lords Mobile را می‌توان به سادگی یکی از زیباترین بازی‌های موبایل لقب داد. البته در کنار گرافیک فنی بالا، بخشی از این موفقیت را باید مدیون طراحی هنری زیبای بازی و انیمیشن‌های روان آن بدانیم. اگر وجه ظاهری و بصری بازی‌ها برای شما مهم است، مطمئنا این اثر ناامیدتان نخواهد کرد.

به طور کلی اگر از دوست‌داران بازی‌های استراتژی هم‌زمان روی گوشی‌های هوشمند هستید، Lords Mobile می‌تواند تا مدت‌ها شما را سرگرم کند. اثری که علاوه بر داشتن ۶۵ میلیون کاربر ثبت شده، در سال ۲۰۱۶ جایزه‌ی بهترین بازی رقابتی را از Google Play Awards دریافت کرد و در سال ۲۰۱۷ نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازی چند نفره شد.

درباره نویسنده

milad

دیدگاهتان را بنویسید