اپ و بازی موبایل بررسی

نقد و بررسی بازی موبایلی Ludo Star

نوشته شده توسط milad

در این مطلب قصد نقد و بررسی بازی موبایلی شناخته شده‌ی Ludo Star را داریم. برای خواندن نقد، در ادامه با پازمگ همراه باشید.

بازی Ludo، یک سرگرمی رو میزی استراتژی است که بین دو تا چهار بازیکن به انجام می‌رسد. در این بازی بایکنان سعی می‌کنند تا با تاس ریختن، هر چهار مهره‌ی خود را از یک محیط دایروی عبور داده و به یک مکان مشخص برسانند. طی مسیر، اگر مهره‌های حریفِ پشت سر، با ریختن تاس در جایگاه مهره‌های شما قرار بگیرند، باید مهره‌ی خود را از بازی خارج کنید. به طور کلی Ludo از یک بازی هندی به استعاره گرفته شده است و البته قوانین آن کمی ساده سازی شده تا مخاطب بتواند راحت‌تر با بازی ارتباط برقرار کند. این بازی در بسیاری از کشورها و با نام‌های مختلف رواج پیدا کرده است که در کشور خودمان نیز با نام «منچ» شناخته می‌شود.

حال بازی Ludo Star همان قوانین رایج بازی منچ خودمان را به صورت دیجیتال روی گوشی‌های هوشمند آورده است. همه چیز به صورت ساده‌سازی شده و زیبا در اختیار مخاطب گذاشته می‌شود و به راحتی می‌توانید با بازی و قوانین آن ارتباط برقرار کنید.

آن قدر قوانین شسته و رفته و ساده هستند که با ورود به بازی و با یک آموزش تقریبا ۱۵ ثانیه‌ای همه چیز در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد. از اینجا به بعد کنترل بازی تمام و کمال در دست شما گذاشته می‌شود تا با حریفان آنلاین خود به مسابقه بپردازید. قابلیت بازی به صورت یک در برابر یک، به صورت تیمی دو در برابر دو، به صورت چهار نفره، بازی با دوستان و بازی به صورت آفلاین فراهم است که می‌تواند تا مدت‌ها شما را سرگرم نگه دارد. مسابقات لیگ هم برای Ludo Star در نظر گرفته شده است که با دست‌یابی به سطح چهارم برای شما باز می‌شود و آن هم جذابیت‌های خاص خود را دارد. قوانین و سبک بازی آن قدری ساده و جذاب هست که هر سنی را می‌تواند فارق از این‌که یک گیمر با سن کم یا بازیکنی حرفه‌ای باشد را برای مدت‌ها مشغول کند.

البته گاهی ممکن است که با توجه به ماهیت بازی منچ، مسابقات کمی طولانی شود که با وجود آنلاین و همراه محور بازی کمی در تضاد است. برای این مورد هم راه حلی اندیشه شده، به این صورت که اگر در زمان نوبت شما، تاس ریخته نشود و یا مهره‌ی خود را حرکت ندهید، هوش مصنوعی کنترل بازی شما را به دست می‌گیرد و در جای شما به بازی می‌پردازد که می‌تواند در مواقع لزوم بسیار کار آمد و مهم باشد. مشکلاتی با ورود به بازی و پیدا کردن حریف وجود دارد که به نظر می‌رسد باید دلیل آن را نت وطنی خودمان بدانیم!

به هر شکل Ludo Star همان بازی منچ معروف را به صورت همراه و با تمرکز بر رقابت آنلاین با دوستان و حریف‌های تصادفی برای شما به ارمغان می‌آورد که می‌توان تا مدت‌ها از آن لذت برد.

درباره نویسنده

milad

دیدگاهتان را بنویسید