اخبار اخبار موبایل

عرضه آی‌فون ۸ شاید به تاخیر بیافتد.

mm
نوشته شده توسط امیرتکرو

تمام قابلیت‌هایی که در مورد آی‌فون ۸ در شایعات بیان شده بود ممکن است خیلی جذاب باشند، اما اجرای برخی از قابلیت‌های اضافی آن ممکن است دردسر داشته باشد. برای مثال، جای‌گیری جدید حسگر اثر انگشت این گوشی را در نظر بگیرید.

شایعات و اخبار حاکی از آن است که اَپل قصد دارد در گوشی جدید خود حسگر اثرانگشت را زیر صفحه‌ی نمایشگر قرار دهد. یعنی می‌توانید قفل گوشی خود را صرفاً با لمس صفحه‌ی نمایشگر باز کنید. اما گفتن این ایده از عمل آن سخت‌تر است و طبق گزارش‌های دریافت شده به‌نظر می‌رسد که شرکت اپل در به‌کارگیری این تکنولوژی جدید با مشکلاتی رو‌به‌رو شده است.

 

طبق گزارش‌های دریافت شده از برخی طراحان و کارشناسان، به‌نظر می‌رسد که شرکت اَپل احتیاج به فرصت بیشتری برای نهایی کردن به‌کارگیری این تکنولوژی داشته باشد. البته این شرکت هنوز نظری در این مورد ارائه نکرده است.

 

طبق نظر کارشناسان، اَپل برای به‌کارگیری حسگرهای اثرانگشت در نمایشگر خود سه راه‌ مختلف پیش رو دارد:

  • نازک‌تر کردن پوشش شیشه‌ای در نقطه‌ی حسگر
  • ساخت یک سوراخ در ناحیه‌ی حسگر اثرانگشت به‌منظور ایجاد توانایی بهتر حسگر
  • جایگزین کردن تکنولوژی شناسایی اثرانگشت AuthenTec Touch ID با حسگر اثرانگشت film که در درون نمایشگر تعبیه شده باشد.

 

تمامی این پیش‌بینی‌ها حاکی از آن هستند که این حسگر در قسمت جلویی گوشی قرار خواهد گرفت، و این با برخی دیگر از شایعات در تضاد است که بیان می‌کردند این حسگر همانند گوشی‌ جدید سامسونگ در قسمت پشت دستگاه قرار خواهد گرفت.

 

از آنجا که اَپل همچنان مشغول بررسی و کار روی این مسئله است، پیش‌بینی می‌شود که تاریخ عرضه آی‌فون ۸ به بازار حدود ۱ یا ۲ ماه به‌ تعویق بیوفتد و این گوشی در چهارمین فصل سال روانه بازار شود. بنابراین، به‌نظر می‌رسد که اپل در چهارمین فصل سال حدود ۹۰ میلیون از گوشی‌های آی‌فون ۸ خود بفروشد. بنابراین با به‌ تعویق افتادن تاریخ عرضه‌ی این گوشی، اپل می‌تواند رکورد فروش ۷۸.۳ میلیون نسخه در چهارمین فصل سال ۲۰۱۶ را بشکند و رکورد فروش جدیدی را برای چهارمین فصل سال به ثبت برساند.

درباره نویسنده

mm

امیرتکرو

امیرحسین تکرو
فعال حوزه رسانه‌ای

دیدگاهتان را بنویسید