اخبار اخبار بازی

فرهنگ ایرانی در راه اروپا وامریکا ! خاله قزی به زودی برای PlayStation 4 عرضه می‌شود

mm
نوشته شده توسط احمدرضا آوار

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان، بازی خاله قزی راهی قاره اروپا و امریکا می‌شود.

امروز خبر بسیار خوبی برای صنعت گیمینگ کشورمان به گوش می‌رسد. بازی خاله قزی (Grandam Overdrive) که اوایل ماه گذشته در نمایشگاه (TGC) یا همان Tehran Game Convention برنده بهترین بازی سال شده بود ، حال با کمک ناشر اسپانیایی راهی PlayStation Store و بالطبع راهی اروپا و امریکا خواهد شد.

مصطفی کیوانیان در صحبت با روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای‌‌ خبر از طی شدن روند پایانی این قرارداد خبر داد.

وی در این مورد افزود:

 از قراردادی که امضا شده بسیار راضی هستیم. شرایط بسیار خوبی در قرارداد وجود دارد و بسیاری از کارها نیز برعهده‌ی آن‌هاست. به طور مثال تمام امور پورت (Port) کردن بازی، هزینه‌های لوکالایز و غیره را آن‌ها متقبل شده‌اند.

مصطفی کیوانیان افزود: پیش‌بینی ما این است که این بازی می‌تواند در اروپا و امریکا به تعداد دانلود قابل قبولی برسد و ما نیز امیدواریم به این هدف برسیم. زمان انتشار هنوز معلوم نیست ولی ماباید تا پایان شهریور پروژه را برای انتشار آماده کنیم.

سازنده بازی «خاله قزی» به آینده همکاری با این ناشر اشاره کرد و گفت: این ناشر در ساخت بازی خاله قزی ۲ به صورت مستقیم حضور خواهد داشت و سرمایه‌‌گذاری خواهد کرد. خاله قزی در ابتدا به صورت دیجیتالی منتشر خواهد شد و بعد اگر به تعداد دانلود قابل قبولی برسد به صورت فیزیکی نیز منتشر می‌شود. اما هنوز برای صحبت درباره‌ی آن زود است.

وی در پایان با تشکر از کسانی که وی را در این راه کمک کردند گفت: از تهیه‌کنندگان شرکت آنو، مدیریت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بابت حمایت حضور در گیمزکام و اعضای سازنده بازی تشکر ویژه‌ای دارم که بدون آن‌ها امکان عقد قراردادی این چنینی ممکن نمی‌شد.

این بازی در حال حاضر بر روی پلتفرم PC در دسترس است .

همچنین نسخه داستان های تعاملی خاله قزی برای پلتفرم اندروید در کافه بازار ارائه شده است.

درباره نویسنده

mm

احمدرضا آوار

زندگی کوتاه تر از آنست که بخواهی نگران چیزی باشی

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید