اخبار اخبار سینما

افزایش قیمت دوباره بلیت سینما در آمریکا رکورد شکست

نوشته شده توسط تیم تحریریه

به گزارش آسوشیتدپرس، در آمریکای شمالی بار دیگر میانگین قیمت بلیت سینما افزایش یافت و رکوردهای پیشین را شکست. با رسیدن قیمت بلیت سینما به ۸.۸۴۴ دلار رکورد جدیدی در این زمینه گذاشته شد.

این رقم بلیت در مقایسه با قیمت ۸.۷۹ دلاری در چهارمین فصل سال ۲۰۱۶ و در مقایسه با قیمت میانگین ۸.۶۵ دلاری برای همه سال ۲۰۱۶، از دید انجمن ملی مالکان سینماها ، رکورد جدیدی محسوب می‌شود.  

این در حالی است که قیمت بلیت سینما در هر فصل بر مبنای کشش بازار و به ویژه عناوینی که به صورت سه‌بعدی پخش می‌شوند و همچنین اکران فیلم‌ها در سیستم آیمکس می‌تواند تفاوت داشته باشد.

مجموع فروش سینماهای آمریکای شمالی در فصل نخست سال ۲۰۱۷ برابر ۲.۹ میلیارد دلار بود که این هم رکورد جدیدی به حساب می آید. این شکوفایی بازار فیلم برای اکران فیلم‌هایی مانند «یک سرکش: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای»، «دیو و دلبر»، «فیلم بتمن لگویی»، «کونگ: جزیره جمجمه»، «لوگان»، «برو بیرون»، «لالالند» و «چهره‌های پنهان» ایجاد شده است.

مدت‌هاست انجمن ملی مالکان سینماها  بر این امر تاکید دارند که قیمت سینما به نسبت تورم ثابت باقی مانده است و اگر قرار باشد میزان تورم محاسبه شود باید میانگین قیمت بلیت که در سال ۱۹۷۷ برابر ۲.۲۳ دلار بود اکنون به ۹.۲۶ دلار برسد.  

درباره نویسنده

تیم تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید